Bizonyára már otthon is mindenki hallott a Sandy hurrikánról, amely körülbelül ezekben a percekben érheti el az Egyesült Államok keleti partjait. Mivel a Frankenstorm-nak becézett hurrikán szokatlanul erős és szokatlanul észak felé mozog, ezért elővigyázatosságból kétnapos tanítási szünetet rendeltek el a UNH-en, szóval hétfőn és kedden nem lesz suli. A diákokat arra buzdítják, hogy aki teheti, az menjen haza és otthon vészelje át a hurrikán tombolását, de hát ezek ugye nem mi leszünk. De szerencsére rajtunk kívül is sokan maradnak még a campuson, így azért nem fogunk unatkozni. Nem csak tanítási szünet lesz, hanem maga az egyetem is csökkentett üzemmódban fog működni, a menzák rövidebb ideig lesznek nyitva (egyáltalán az se volt biztos, hogy kinyitnak), a tömegközlekedés nem fog járni és könnyen lehet, hogy kisebb-nagyobb áramszünetek is lesznek. Sandy hurrikán annak köszönheti féktelen erejét, hogy a hurrikán szezon utolsó hurrikánjaként az észak felől érkező hideg légtömegekkel keveredik, amely jelentősen megnöveli az erejét. Mivel az előrejelzések szerint a hurrikán szeme New York, Philadelphia környékén fog elhaladni, ezért minket várhatólag csak a széle fog elkapni, de így is azért nagy vihart kapunk a nyakunkba. Részleteket majd jövő héten, ha a földrengés után a hurrikánt is sikeresen túléltük.
Mindenesetre a hétvége még nem a hurrikán, hanem sokkal inkább a Halloween jegyében telt. Péntek délután Andrásékkal a Rhode Island államban fekvő Providence felé vettük az irányt, ahol egy Halloween party-ba voltunk hivatalosak. Miután felszedtük András barátnőjét, Anastasia-t, illetve pár barátjukat, akikkel már találkoztunk korábban (Ivan, Eric, illetve két lányt) lekocsikáztunk Providence-be, ahol elsőként elfoglaltuk a szállásunkat a Marriot Hotel-ben. Ez a Marriot Hotel nem teljesen olyan volt, mint a Duna parton álló társa, de azért egy három csillagot így is megérdemel. Jó magyarokhoz híven úgy csökkentettük a költségeket, hogy a két főre lefoglalt szobában öten szálltunk meg, így egész olcsón kijött a szállás. Miután összegyűjtöttük a többieket és felvettük a jelmezünket elindultunk a buliba. Mivel ez egy Halloween party volt, így szinte kötelező volt jelmezben megjelenni, én kalóznak öltöztem (Robi rendőrnek, Bence és András gengszternek), a jelmezeket még a hét elején rendeltünk amazon-on. A party nagyon jó volt, talán a legjobb buli, amiben valaha voltam, rengeteg emberrel akik a legkülönbözőbb jelmezekben voltak.
Bár Halloween még csak szerdán lesz majd, pár mondatban azért érdemes megemlékezni már most róla. Az ünnep körüli felforgás legalább egy héten keresztül tart, ezt bizonyítja a pénteki Halloween party is, de szombaton például a Libby’s ben (helyi bár Durham-ben) is Halloween party volt, de még a menzán is tartottak tematikus napot, ahol a konyhás nénik beöltöztek, a kajáknak is mindenféle ijesztő fantázianevet adtak és a helyiséget is kidekorálták szellemekkel és egyéb szörnyekkel. Jelmezek tekintetében érdekes irányban mozdult el az ünnep. Nem csak ijesztő jelmezeket, hanem szinte bármilyen jelmezt fel lehet venni, hajóskapitánytól kezdve Batman át óriás brokkoliig bárminek be lehet öltözni. A fiúknak háromféle kategória létezik jelmez ügyileg: az ijesztőek, a viccesek és a valamilyen filmből szedett szereplőt vagy valamilyen hírességet utánzó jelmezek. Míg a lányoknak egyféle kategória létezik: a szexy jelmezek. Mint ebből kiderült nemcsak a gyerekek öltöznek be, hanem szinte mindenki. Az útszéleken pedig rengeteg házat látni töklámpásokkal és mindenféle ijesztő figurákkal kicicomázva.
Miután másnap délelőtt kipihentük magunkat, elindultunk felfedezni Providence szépségeit. Providence a legkisebb területű állam, Rhode Island fővárosa. Az állam a rengeteg öble és tagolt partszakasza miatt kapta az Ocean State becenevet, amely az itteni rendszámtáblákon is olvashatók. Az állam teljes neve (Rhode Island Állam és Provdince Ültetvény) ellenére itt tiltották be először a rabszolgatartást az Egyesült Államokban, de ezen kívül is számtalan elsőséggel rendelkezik. Providence városát 1636-ban alapították, ezzel az Egyesült Államok egyik legrégebbi városa. A város első lakói, köztük a városalapító Roger Williams vallásuk miatt elüldözött bostoniak voltak. A település vallásszabadságának köszönhetően itt épült fel az Államok első baptista temploma. A város legnagyobb látványossága a Rhode Island State House, amely kicsit a washingtoni Capitolium-hoz hasonlít. Az épületet több mint 100 éve építették és a római Szent Péter bazilika, a Minnesota State Capitol és a Taj Mahal után itt található a világ negyedik legnagyobb márvány kupolája. Maga a város egy nagyon kellemes közepes méretű város, rengeteg parkkal és kellemes fákkal övezett utcákkal, szóval nem lehet rossz itt élni. Még egy érdekesség a városról: a Family Guy-ban a ház hátterét alkotó felhőkarcolók Providence épületei alapján lettek mintázva.
Miután körbejártuk a várost elindultunk a hazardírozni. A Mohegan Sun nevű kaszinókomplexum közel egy órára fekszik a várostól, azonban már Connecticut államban. Ez az irgalmatlanul nagy kaszinó az ország második legnagyobb kaszinója, és az egész egy hatalmas szórakoztatóipari központtá fejlődött az évek során. A kaszinók tényleg indián rezervátumokon találhatóak (Mohegan = mohikán), ugyanis ezeken a terülteken kisebb az adó és sokkal kedvezőbb feltételek mellett üzemeltethetők a szerencsejáték ipari létesítmények. Tehát mint említettem a Mohegan Sun az ország második legnagyobb kaszinója. Az épületben szerintem legalább ezer játékgép található (megnéztem 6500…) és az egész tele volt emberekkel. Elképzelni nem tudom, milyen irdatlan bevétele lehet az egésznek, de az épületből ítélve, amelynek a legkisebb részletei is indián stílusban van kidolgozva, van mit a tejbe aprítani. Az épületben többek közt egy háromemeletes alabástromból és ónixból épült bár is található. A játékgép tenger mellett egy színpadon pedig minden este különböző meglepően nagy nevű fellépők szórakoztatják a nagyérdeműt, aki pedig megéhezett az számtalan étterem közül választhat, akad olyan is, amely egy 17 m magas beltéri vízesés mellett egy tó felett található. Azok pedig akik napokon keresztül szeretnék szórni a pénzt, egy hatalmas üvegtorony szálloda (amely leginkább a Comedy Central lógójára emlékeztet) áll a rendelkezésére. A csillogó-villogó , fényűző kaszinó egyik legnagyobb meglepetése azonban a vendégkör volt, ugyanis a szerencsejátékosok legalább 75 %-a nyugdíjas volt, akik simán 100 dollárosokkal játszanak, és gond nélkül szórják a zöldhasúkat az automaták gyomrába. Ugyan járókerettel nem láttam embereket, de ilyen nyugdíjas rokkant kocsikkal gépező pappert és mammert nem egyet. Fél lábbal a halálban, fél lábbal a kaszinóban. Szóval itt a nyugdíjasok nem kis kertet kapálnak, hanem szerencsejátékoznak, ez mondjuk kevésbé tetszik az itteni sok jó dolog között. Ha már itt voltunk akkor persze mi se állhattuk meg, hogy ne játszunk el egy pár dollárt, amelyet igen gyorsan sikerült is elveszíteni. Igazából már akkor elvesztettünk pár dollárt, mikor még el se kezdtünk játszani, bár ez inkább a mi bénaságunk számlájára írható. Mielőtt eljátszottuk volna az egész ösztöndíjamat sikerült kiszabadulnunk a meglepően addiktív játékgépek vonzásából és elindultunk vissza az egyetemre.
Jack Sparrow
Providence (a háttérben látható két magas épület sematikus rajza látható Peter-ék háza mögött is)
Az első baptista templon USA-ban
Ne szervezkedjetek!
Rhode Island State Capitol
Bejárat a játékgépekhez
Játékgépek a kaszinóban
Étterem a tavacska felett
A kristály bár
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
bezso 2012.10.31. 01:42:06
Nehéz is lesz túlszárnyalni, bár korábban is akadtak jelentkezők! :)